fleche-bas.gif fleche-dr.gif pdf.gif word.gif arrow_white_down.gif arrow_dyellow.gif spacer.gif
logo.gif
courbes_top.jpg spacer.gif
About AG Insurance
spacer.gif
Wie zijn wij ? print.gif

AG Insurance in enkele cijfers  

Bedragen in EUR miljoen

2008

2009

Premie-inkomen

6.282

6.867

Netto resultaat

6

432

Beheerd vermogen

41.779

45.377

Solvabiliteitsmarge

204%

223%

Personeelsleden
(excl. Fortis Real Estate)

4.129

4.045

 

 

Marktaandeel

 

AG Insurance is één van de grootste Belgische verzekeraars, onbetwiste leider in de markt van levensverzekeringen en nr. 2 in schadeverzekeringen.

Eind 2009 is het totale marktaandeel van AG Insurance opgelopen tot 25,1%. In Levensverzekeringen bedroeg het marktaandeel 30,6%, in schadeverzekeringen 15%.

 

 

Aandeelhouderschap

 

Het aandeelhouderschap van AG Insurance is verdeeld tussen Ageas (75%) en BNP Paribas Fortis (25%).

 

 

Wat betekende AG Insurance voor zijn klanten in 2009?

 

AG Insurance, dat is …

  • meer dan 904 miljoen euro in betaalde schadevergoedingen.
  • bijna 3,420 miljard euro betaalde prestaties in levensverzekeringen.
  • meer dan 1,5 miljard euro stortingen ten gunste van onze verzekerden Leven (gewaarborgd rendement + winstdeling).

 

Distributiestrategie

 

AG Insurance verdeelt zijn producten via verschillende kanalen, elk met hun eigen merk. Zo wordt het merk AG Insurance gebruikt in het makelaarskanaal, bij de Fintro-agenten en voor de klanten van AG Employee Benefits. De verzekeringscontracten die via het bankkanaal verdeeld worden, dragen het merk BNP Paribas Fortis of Bank van de Post.  

 

 

Onderscheidingen voor AG Insurance in 2009

  • In de jaarlijkse onafhankelijke ICMA-enquête bij 620 makelaars, scoorde AG Insurance voor het zesde jaar op rij als beste algemene verzekeraar.
  • AG Insurance sleepte in 2009 drie Verzekeringstrofeeën in de wacht: één trofee in levensverzekeringen, twee trofeeën in schadeverzekeringen.
  • AG Insurance wint de "Gulden regel" van FVF, de Vlaamse makelaarsfederatie, voor de kwaliteit van zijn Internet-initiatieven in 2009.
  • Philippe Landrain, Verantwoordelijke Broker Channel & Non-Life Development, werd in maart 2009 verkozen tot Insurance Personality van het jaar.